Często zadawane pytania

Sauna, poza zapewnieniem relaksu i odprężenia (co przekłada się m.in. na spokojniejszy sen), działa zdrowotnie na wiele obszarów. Poprawia wydolność układu krążenia, leczy żylaki, przyspiesza metabolizm i usuwa z organizmu szkodliwe toksyny. Ponadto regeneruje mięśnie, np. po treningu.

Z sauny nie powinny korzystać kobiety w trakcie ciąży oraz okresu, a także osoby cierpiące na epilepsję, nowotwory, miażdżycę, stany pozawałowe, choroby skóry i zaburzenia krzepnięcia krwi. Jeśli masz wątpliwości, czy sauna jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, spytaj o to swojego lekarza.

Jeśli masz kłopoty z oddychaniem lub gdy chcesz oczyścić zatoki i drogi oddechowe, wybierz łaźnię parową. Dzięki większej wilgotności panującej w środku i niższej temperaturze, zadziała jak inhalator. Sauna z kolei powinna być pierwszym wyborem dla tych, którzy chcą poprawić krążenie krwi i skuteczniej zregenerować swoje ciało oraz oczyścić umysł.

Zanim zdecydujesz się na jacuzzi ogrodowe, powinieneś wziąć pod uwagę kilka kwestii przy wyborze jego lokalizacji. Po pierwsze, stabilność podłoża (na trawie może być nierówno, co przełoży się na gorszą pracę pomp), po drugie, obecność drzew, które mogą pylić lub zrzucać owoce czy liście, po trzecie, możliwość doprowadzenia węża do wypompowywania wody, a po czwarte – bezpieczny dopływ prądu. Jeśli masz wątpliwości – napisz lub zadzwoń do nas, a znajdziemy rozwiązanie idealne dla Ciebie!

O zdrowotnych właściwościach grot solnych wiemy już od 150 lat, kiedy to polski lekarz odkrył, że górnicy z Wieliczki rzadziej zapadają na choroby płuc. Zanieczyszczone powietrze, którym oddychamy, może zwiększyć ryzyko nowotworu płuc nawet o 20%. Słona, morska bryza przynosi ukojenie i zwalcza działanie wolnych rodników. Ponadto zjonizowane powietrze zatrzymuje serotoninę w organizmie, co wywołuje pozytywne emocje i dostarcza energii. Działanie to jest wykorzystywane w grotach solnych, których ściany wyłożone są solą właśnie z morza. Wskutek procesu ich podgrzewania, sól paruje, jonizuje ujemnie powietrze i nasyca je drogocennymi pierwiastkami. W wyniku tego procesu, 45-minutowy seans w grocie solnej przynosi podobne efekty, co 3-dniowy pobyt nad morzem.

Cena sauny zależy od kilku czynników – wykorzystanych materiałów, rodzaju ogrzewania czy wielkości. Projekty realizujemy zgodnie z życzeniem klienta, dlatego wahania cen są spore. Jesteśmy elastyczni i z pewnością zrozumiemy Twoje potrzeby. Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, żeby otrzymać indywidualną wycenę!

Masz więcej pytań?

Napisz lub zadzwoń

Opisz nam dokładnie swoje oczekiwania dotyczące SPA a my dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb i budżetu.

kontakt do nas

formularz kontaktowy