Sprawdź, co warto wiedzieć, żeby skutecznie zadbać o własne zdrowie i dobre samopoczucie

dowiedz się więcej
Co warto wiedzieć o saunach
Wellness to częściowo styl życia, częściowo filozofia życia, polegająca na dążeniu do świadomej egzystencji. Ten światopogląd opiera się na poczuciu odpowiedzialności, szczególnie za własne zdrowie, a jednocześnie za jakość życia. Wellness zawiera w sobie cielesne i duchowe aspekty bytu. Jednym z jego rodzajów jest sztuka życia.

przesuń by zobaczyć więcej artykułów

Grota solna – właściwości, przeciwwskazania i podstawowe zasady korzystania z miejsca, które działa jak pobyt nad morzem

Grota solna jest miejscem, w którym każdy może się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu pracy. Na przestrzeni lat zyskała na popularności i coraz więcej osób odkrywa jej zdrowotne działanie. Znajduje się w prawie każdym większym mieście i widnieje przeważnie jako jedna z atrakcji dla turystów. Czy na pewno trzeba wychodzić z domu, żeby móc z niej korzystać? I jak to jest z tymi właściwościami zbliżonymi do morskiego klimatu?

Jak się odstresować po pracy?

W dzisiejszych czasach stres stał się naszym codziennym towarzyszem. Powodów do stresu doświadczamy w pracy, w szkole, w domu, odczuwamy stres rozmyślając nadmiernie nad rzeczami, które nas martwią. Stres jest teraz wszędzie. Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę, że jest on największym wrogiem naszego zdrowia. Dlatego też warto poszukać skutecznych sposobów na odstresowanie się, które będą miały zbawienny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale i ducha. Poznaj kilka porad, jak radzić sobie ze stresem.

Jacuzzi – co warto wiedzieć?

Dla wielu osób, które odwiedziły przynajmniej raz w życiu Aquapark, punktem obowiązkowym po pływaniu czy zjeżdżalniach z pewnością było gorące, pieniące się jacuzzi. Jacuzzi stało się wręcz synonimem relaksu, odprężenia i ukojenia, ale także luksusu – nie bez powodu. Właściwości jacuzzi i jego zbawienny wpływ na nasz organizm powinny skusić każdego, kto przeczyta ten artykuł.

Czy wiesz, że...

Jacuzzi to potoczna nazwa na wannę z gorącą wodą i hydromasażem. Określenie to wzięło się od nazwy pierwszego producenta tego sprzętu.

Sauna – sprawdź, czy powinieneś z niej korzystać!

Każdego dnia ludzie borykają się z licznymi problemami i sprawami, które negatywnie oddziałują na ich zdrowie. Stres, kłopoty ze spaniem, gromadzące się w organizmie z powodu złej diety (między innymi) toksyny, ale także różnego rodzaju urazy, stłuczenia czy wady genetyczne. Rozwiązania tych problemów coraz częściej upatruje się w naturalnych metodach leczenia. Jedną z nich jest sauna. Dowiedz się, kto powinien, a kto nie powinien z niej korzystać.

Czy wiesz, że...

Saunowanie wspiera odchudzanie! Dzieje się tak dlatego, że podczas obecności w saunie przemiana materii jest przyspieszona, a mięśnie po treningu sprawniej się regenerują.

Masz więcej pytań?

Napisz lub zadzwoń

Opisz nam dokładnie swoje oczekiwania dotyczące SPA a my dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb i budżetu.

kontakt do nas

formularz kontaktowy